Haber

Akşener’in yerel seçim çıkışına CHP’den cevap: Aksi takdirde intihar olur

CHP’den ilk yorum UYGUN Partisi Genel Lideri Meral Akşener’in “İstanbul ve Ankara dahil her yerde aday göstereceğiz” sözlerine geldi. CHP kadroları ‘seçim işbirliğinin’ devam edeceğine inanıyor.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre,CHP yetkilileri, Akşener’in açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde orta yol bulunacağını düşündüklerini belirtti.

İplerin tamamen kopmadığını kaydeden CHP heyeti, “İYİ Parti seçmeninde Erdoğan karşıtlığı duygusu çok güçlü. Yerel seçimlerde oy sayısı değil, kazanan belediye sayısı önemlidir. Her iki ittifakta da seçmenler büyük partilerin etrafında toplanacak. Tek başına girerlerse belediyeyi kazanamazlar” dedi.

“Kendi başına aday gösterecek, hiçbir yerden belediye başkanı atayamayacak ama CHP adaylarına da kaybettirecek” yorumunu yapan CHP’li bir yetkili, şöyle devam etti: “Bunu bir intihar olarak görüyorum. . Sanırım biraz elini kaldırmaya çalışıyor. Bu çıkışın iki amacı var. Bir; Parti içinde bir mesaj var, parti bunu pekiştirmeye çalışıyor. İkincisi ise pazarlık payını ve gücünü artırmaya çalışıyor.”

Bir süre sonra sağduyunun hakim olacağını ve ittifak masasının kurulacağını savunan CHP’li yetkili, “Artık partiler kendi iç sorunlarıyla uğraşıyor. CHP kurultayından sonra kasım ve aralık aylarında işbirliği masası kuruluyor. Yerel seçimde işbirliği kapısını kapatmadığını düşünüyorum, sadece kapıyı sertçe kapattı. Bunlar parti odaklı bazı mesajlardır. Aksi takdirde intihar olur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu