Haber

Hayvanları Koruma Derneği Başkanı horoz dövüşçüsüne çıktı: Özel yüzük yaptırdı

İstanbul’da 24 Ocak akşamı polis ekipleri, “Sancaktepe’de bir TIR garajında ​​hayvan kavgası yapılıyor, bahse giriyorlar ve kalabalık” ihbarı üzerine garaja baskın düzenledi, ellerinde kafeslerle koşan insanlar buldu. , horozlar için yapılmış özel yüzük ve çevresinde oturma yerleri. Horozların bulunduğu 6 kafesi koruma altına alan polis, zanlıları da gözaltına aldı.

Sabah gazetesinden Dilek Kaya’nın haberine göreEkipler, horoz dövüşünü düzenleyenin İstanbul Hayvanları Çevre ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Ufuk İnanç olduğunu belirledi.

İnanç, sahibi olduğu garajın dernek faaliyetlerinde kullanıldığını iddia etti ancak herhangi bir belge ibraz edemedi. İnanç, derneklerinin müzayede yoluyla satıldığını ve müzayede adı verilen özel yetiştirilmiş hayvanların takdim edilerek satıldığını öne sürerek, “Dernek başkanı olarak bahis gibi şeylere izin vermem, kuruluş amacımıza aykırıdır” diyerek reddetmişti.

Diğer zanlılar, “Horozlara ilgimiz var. Komşu illerden müzayedelere geldik. Ringde horozlar sergilenirdi. Hayvanlarda tek bir yara yok” dedi. Ancak veterinere götürülen horozların göğüs ve bacaklarında tüy dökülmesi, kızarıklık ve yaralar tespit edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu olmayan dernek başkanı İnanç’ın da aralarında bulunduğu 6 zanlı hakkında dava açtı. İnanç hakkında “kumar oynanmasına yer ve imkan sağlamak”tan, diğer 3 sanık için ise “Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet” suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. (HABER MERKEZİ)

haber-alapli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu