Ekonomi

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı: Milli egemenliğin 103. yılı gururu

Mahmut Özgener

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Bugün hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümünü hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bayramı büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Büyük fedakarlıklarla kurulan, cumhuriyetimizin önünü açan, eşi benzeri olmayan bir emeğin eseri, egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği 23 Nisan 2020, bugünümüzü inşa eden en nadide tarihlerden biridir. Bugün, tarihimizin bu güzel gününün yıl dönümünü kutlarken, onun bize kattıklarını daha derinden anlıyor ve değerini her geçen gün daha çok takdir ediyoruz.

Ülkemizin önde gelen şehirlerinden İzmirimizin bu anlamda üstlendiği misyonun da bilincindeyiz. Çok değerli bir şehirde yaşıyor, çalışıyor ve üretiyoruz. Elbette üzerimize de büyük bir sorumluluk düşüyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, ideallerini ve cumhuriyetini yaşatmak, geliştirmek ve yeni nesillere aktarmak temel misyonumuzdur. Bu duygu ve niyetlerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, geleceğimizi aydınlatacak tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu