Ekonomi

Leggett & Platt hisseleri şirket güncellemesinin ardından %8 düştü

Leggett & Platt (LEG), yataklar için bileşenler tasarlayan şirketin Yatak Ürünleri bölümündeki 50 üretim ve dağıtım merkezinden 15 ila 20’sini birleştirmeyi planladığını duyurmasının ardından Salı günü hisse senedi fiyatında %8,5 düşüş görüldü.

Şirket ayrıca iş gücünü kademeli olarak 900’den 1.100’e düşürmeyi planlıyor ve varlıkların değerindeki düşüş nedeniyle 450 milyon dolar zarar kaydetmeyi bekliyor.

Leggett & Platt, müşterilerine daha geniş seçenek yelpazesi sunmak için inovasyona odaklanarak ve daha fazla değer katarak Bedworks stratejisini değiştirmeye devam edeceğini duyurdu.

Şirketin amacı, üretim ve dağıtım ağının verimliliğini artırmak; Bu, müşterilere aktif olarak hizmet verme yeteneğini korurken genel iş performansını artıracaktır. Bu planın uygulanmasının, 2025 yılı sonuna kadar yıllık faiz ve vergi öncesi kazançta (EBIT) 40 ila 50 milyon dolar arasında bir artışa yol açması bekleniyor.

Ancak pazardaki değişiklikler nedeniyle şirket, daha önce belirttiği uzun vadeli mali hedeflerinden vazgeçiyor ve uzun vadeli varlıkların değerini düşürme bahisiyle 2023’ün dördüncü çeyreğinde 450 milyon dolarlık bir fiyat kaydedecek. Bu ücret önceki yıllarda Yatak Ürünleri bölümünde yapılan alışverişlerle bağlantılıdır.

“Hizmet verdiğimiz pazarlara uygun ürün gamı ​​ve operasyonel ağ ile daha modern ve esnek bir organizasyon oluşturmak için önlemler alıyoruz. Yatak sektörü son dönemde önemli değişimlere uğradı ve rekabetin doğası da gelişti.” Mitch Dolloff, şirket Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı.

“Yatak Ürünleri stratejimizi gözden geçirmenin, tedarik zinciri boyunca lider yatak çözümleri sağlayıcısı olarak kalıcı başarı konumumuzu geliştirmesi bekleniyor.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla yazıldı, tercüme edildi ve bir editör tarafından incelendi. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu