Haber

FIFA, Rubiales’in kadın futbolcuyu öpmesini yasakladı

FIFA Disiplin Kurulu, FIFA Kadınlar Dünya Kupası final maçı sonrasında İspanya Kadın Milli Futbol Takımı oyuncusu Jenni Hermoso’yu zorla öpen İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales’e cezayı açıkladı.

Luis Rubiales’in 3 yıl futbol faaliyetlerinden men edildiği açıklandı.

Ne oldu?

20 Ağustos’ta düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası finalinde İngiltere’yi 1-0 yenerek tarihinde ilk kez dünya şampiyonu olan İspanya Kadın Milli Futbol Takımı’nın Sidney’de maç sonrası madalya töreni ve kutlamaları sırasında, RFEF Başkanı Rubiales’in bazı eylemleri eleştiri aldı. . İspanya’nın maçı kazanmasının ardından sevinç gösterisi sırasında şeref kürsüsünden uygunsuz hareketler yapan Rubiales, daha sonra madalya töreninde İspanyol futbolcu Jennifer Hermoso’yu dudaklarından öptü.

Görevinden istifa etti

Bilindiği üzere bu olayların ardından İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales görevinden istifa etmişti.

İstifa etmesi için büyük baskı altındaydı

FIFA Disiplin Kurulu’nun açtığı soruşturma kapsamında 90 gün süreyle süresiz olarak görevden alınan Rubiales, ülkesinde yaşanan siyasi ve toplumsal baskıların ardından 10 Eylül’de istifa etmişti.

Rubiales ne dedi?

Luis Rubiales açıklamasında şu sözlere yer verdi:

sultanhani-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu