Haber

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Samsun mitinginde geniş bir kalabalığa seslendi.

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Samsun’da vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

SEVGİ GÖRÜLDÜ

13.30 olarak açıklanan mitingin 1 saat geç başlaması ve 16.10’a kadar sürmesi çok sayıda vatandaşın bayılmasına neden oldu. Bayılan vatandaşlara doktorluk yapan CHP Milletvekili Adayı Murat Çan müdahale etti. Rahatsızlanan çok sayıda vatandaş, sağlık ekipleri gelene kadar miting alanında yerde yattı.

KALABALIK DİKKAT

Mitingde sırasıyla Ekrem İmamoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu birer konuşma yaptı. Mitingdeki kalabalık dikkatlerden kaçmazken, görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

SUİKATÇİ TARTIŞMALARINDAN SONRA GÜVENLİĞİN AĞIR ÖNEMLERİ

Mitingde son konuşmayı yapan ve emeklilere 15 bin TL bayram ikramiyesi vereceğini yineleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki Suriyelileri 2 yıl içinde memleketlerine göndereceğini belirtti. Diğer liderlerden farklı olarak yoğun güvenlik önlemleri altında sahneye çıkan Kılıçcaroğlu, sahnede konuşurken arkasındaki korumalar uzun namlulu silahlarla beklerken, 2 koruma ellerinde siyah çantayla hazır bulundu.

Millet İttifakı başkanları, Samsun’daki mitingin ardından Ankara’daki mitinge katılmak üzere geniş güvenlik önlemleri altında Samsun’dan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu