Haber

Sinan Akçıl: Hatay’da devletin tam saha görev başında olduğunu gördüm

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli sarsıntının yaralarını sarıyor.

Bu kapsamda Türkiye tek yürek olarak bölgeye yardım yağdırdı.

Ünlü isimlerin bölgeye giderek hem yardım hem de moral verdiği süreç devam ediyor.

Bölgeye yardım ulaştıran etkinliklere katılan ünlü müzisyen Sinan Akçıl, Ensonhaber.com YouTube canlı yayınına katılarak izlenimlerini paylaştı.

“Korku filmi setindeymişim gibi hissettim”

Akçıl, depremin ikinci gününde yola çıktığını belirtti. “Hatay çok kötü durumdaydı. Yolculuk oldukça zordu. Ciddi bir kazadan kurtulduk. 20 küsur saatte Hatay’a ulaştık. Felaket bir tabloyla karşılaştık. Kendimi korku filmi platosunda gibi hissettim.”söz konusu.

Daha sonra çadırkenti ziyaret ettiğini söyleyen Akçıl, şunları kaydetti: “Çadır kentte çocuklarla buluştum. Kurtarılan hayvanlar için tarla vardı. Oraya gittim. Sonra Kırıkhan’ı merak ettim oraya gittim. Maalesef molozların arasından vatandaşlarımızın cesetleri peş peşe bulundu. onlar için çok hızlı cenaze namazı kılındı.”dedi.

“Saha görevinin başında halini gördüm”

Daha sonra İskenderun’a taşındığını söyleyen Sinan Akçıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üçüncü günden itibaren devletin tam saha görevde olduğunu gördüm. Çünkü çok provokasyon var. Ellerinden geleni yapıyorlar. Ertesi gün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüm. Osmaniye’de.

Bakan Bey burada her talimatı gözyaşları içinde veriyordu ve benimle aynı duyguyu yaşıyordu. O yüzden ‘ilgilenmiyorum’ telaffuzunu asla kabul edemem. İlk iki günün şokunu üzerinden atar atmaz inanın tam gaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu